Chemia pomagania


Od wielu lat zajmujemy się produkcją farb i tynków, starając się oferować naszym klientom to co najlepsze. Ostatnio staramy się odpowiedzieć sobie na jeszcze jedno bardzo istotne pytanie: Dlaczego by nie zmalować jeszcze więcej dobra...?? :)

Postanowiliśmy więc stworzyć projekt, który może stać się koncentratem naszego wspólnego dobra, które przecież tętni w każdym z nas..... Pozwoli on „wyrywać” osoby potrzebujące z szarości problemów i beznadziei. Tak powstał projekt "CHEMIA POMAGANIA".

Na czym polega projekt "Chemia Pomagania" ?

Pragniemy pomóc osobom, które utraciły dach nad głową oraz ze względu na swoją przeszłość mają ogromne kłopoty ze znalezieniem pracy. Na rynku nie mają równych szans co zmusza ich do wykonywania pracy dorywczej, "na czarno", za małe pieniądze, bez dodatkowych świadczeń .
"Chemia pomagania" to projekt dla kogoś, kto chce zmienić swoje życie. Co najważniejsze, autorem wielkich zmian w życiu ma być sam zainteresowany. Firma ma go tylko wspierać.

Najważniejsze są chęci....
Projekt zakłada pomoc osobom bez własnego kąta, walczącym z uzależnieniami, długotrwale bezrobotnym. Podstawą jest chęć dokonania zmian w swoim życiu, poparta działaniem. Osoby uzależnione będą musiały zawalczyć o trzeźwość. Swoje obowiązki i zadania wynikające z projektu trzeba będzie wykonywać z należytą rzetelnością i sumiennością.

Etapy projektu

1. Zacznij pracować!!!

Pierwsza umowa to umowa-zlecenie. Pracownik poznaje firmę i swoje obowiązki, pracodawca poznaje pracownika. Jeśli to konieczne, pracownik powinien brać udział w różnych formach wsparcia psychologicznego np. klubie AA.

2. Po zakończeniu tego etapu firma zatrudnia pracownika na pełny etat, w ramach stażu.

Dzięki temu pracownik będzie miał szansę na "zamknięcie" pewnych spraw związanych z przeszłością, takich jak spłata zobowiązań, długów, zamknięcie postępowań komorniczych.

3. Kolejny etap pomocy i kolejne, wielkie zmiany w życiu.

Firma zaproponuje pracownikowi pracę na pełny etat i przeprowadzkę z domu opieki, noclegowni, do opłaconego mieszkania.

4. Ostatni krok, to pełne usamodzielnienie się pracownika.

Umowa na czas nieokreślony, własne mieszkanie i plany na przyszłość! Te plany mogą być w dalszym ciągu związane z firmą RL SP. Z O.O. jednak zakładamy że po przejściu całego projektu, pracownik nie powinien mieć już problemów na rynku pracy.


Pomagania ciąg dalszy

Część zysku wypracowanego przez osoby z projektu będzie pomagać następnym osobom, trafiając do najbardziej potrzebujących. Mamy nadzieję, że do projektu dołączą również inni partnerzy, zarówno publiczni jak i organizacje pozarządowe.

I Ty możesz wesprzeć "Chemię pomagania"

Jeśli chciałbyś wesprzeć "Chemię pomagania" szukaj naszych produktów oznaczonych logo projektu.

Liczy się każdy, nawet niewielki gest! Możesz zamówić też nasz projektowy kubek-cegiełkę.